Nieuwjaarstoernooitje
Ook op de 1e dinsdag van 2026 was er weer toernooitje. Na twee jaar bughouse werd het dit jaar een knock-out rapid toernooi. En de animo hiervoor was behoorlijk groot met 32 deelnemers. Na een korte toespraak van de voorzitter gaf Ernst de indeling.
De eerste ronde had één duidelijke verrassing. Jelmer zette vakkundig Ernst aan de kant. Die kon door z’n verliespartij zich verder concentreren op het goed laten verlopen van het toernooi.
In de tweede ronde was het Sipke die één van de favorieten, Wessel, eraf tikte.
Inmiddels was het spelersveld naar 8 geslonken in de 3e ronde. William speelde remise tegen Jura die daardoor met zijn lagere rating doorging naar de kwartfinale. Richard speelde een mooie partij tegen Evan maar trok uiteindelijk aan het kortste eind. Jaap rolde Jelmer op en Oene schoof Sipke aan de kant.
Evan bleek te sterk voor Jaap. Op het andere bord leek Oene aan het langste eind te trekken maar Jura wist behendig zijn tijdsvoordeel om te zetten in winst.
De verliezersfinale werd verloren door Jaap waardoor Oene uiteindelijk de nummer 3 van het toernooi werd. De finale zelf was bloedstollend. Hoewel Jura een stuk wist te winnen bleek Evan zijn positie te versterken. Uiteindelijk was voor Jura de druk te groot waardoor Evan de winnaar van het toernooi werd. Hiermee deed hij zijn rating eer aan. Toen hem gevraagd werd na de grootste uitdaging in het toernooi gaf hij aan dat eigenlijk elke overwinning echt bevochten moest worden.
Nog voor 22 uur werd het toernooi afgesloten en werd vrolijk nagepraat in de kantine.